Chionin is de hoofdtempel van de Jodo-sekte van het Japanse boeddhisme, die miljoenen volgelingen heeft en een van de meest populaire boeddhistische sekten in Japan is. De tempel heeft een ruim terrein en grote gebouwen.

De Sanmon Gate, de hoofdingang van Chionin is 24 meter hoog en 50 meter breed en is de grootste houten poort in Japan en dateert uit het begin van de 17e eeuw. Het balkon van de poort is niet toegankelijk voor het publiek. Achter de poort leidt een brede trap naar het belangrijkste tempelterrein.

Als je Chionin binnenkomt, kom je in een open gebied met stenen paden die de belangrijkste gebouwen van de tempel verbinden. In de enorme Miedo-hal staat een beeld van de priester Honen, die de Jodo-sekte heeft gesticht. In de buurt bevindt zich de Amidado-hal, waar een standbeeld van Amida Boeddha is gevestigd, de belangrijkste Boeddha in de Jodo-sekte.